Spuštění webových stránek

Napsal Marek Klusák 28. 8. 2012 v kategorii Aktuality. Připojeno 2 komentáře.

Webové stránky o Vírské přehradě byly oficiálně spuštěny 28. srpna 2012, ale za oficiální datum to považovat nelze. Web samotný již několik měsíců běžel a kdo znal jeho adresu, ten jej mohl navštívit. Úvodní stránka ovšem zela prázdnotou a teprve publikováním této aktuality se začala plnit.

Já, autor tohoto webu, se jmenuji Marek Klusák a rozhodl jsem se jej vytvořit z několika důvodů:

1. Vírskou přehradu mám rád. Pod její hrází jsem doposud prožil 25 let života a rád trávím čas na její hrázi nebo ji objíždím na kole, nemám-li nic lepšího na práci.

2. Tvorba webových stránek mě živí. Vytvoření libovolného webu pak není problém, obzvlášť jedná-li se o objekt dlouholetého zájmu.

3. Kontaktoval mě pan Jaroslav Černý. Vírská přehrada je taktéž jeho srdeční záležitostí a během let uspořádal obdivuhodný soubor fotografií a informací v Microsoft Word dokumentech na hezky zpracovaném CD, o které se se mnou před několika měsíci podělil. Okamžitě jsem vytušil obrovský informační potenciál, který se v jeho práci skrýval, ale jehož využití komplikovalo právě zpracování ve formě CD. Připravil jsem tedy část webových stránek tak, abych umožnil publikování práce pana Černého on-line a jím zpracované kapitoly z historie přehrady si tak mohl prohlédnout každý návštěvník. 

Především poslední bod byl finálním impulzem, který konkretizoval neurčitý záměr vytvoření nějakého webu o přehradě. Nyní doufám, že se mi „současnou“ část webu podaří naplnit stejně kvalitními informacemi jako se podařilo panu Černému v části „historické“. Mějte se mnou strpení a tolerujte prosím grafickou strohost současné podoby webu.

Marek Klusák

Komentáře

1 | Josef Fafílek @ | před dvěma roky

Výška vírské přehrady

Dobrý den,prosím kolik má výšku Vírská přehrada,pocházím z Víru, ale nějak mi to vypadlo,jezdím tam 2krát do roka,mám tam pochovány rodiče. Nebývate někde hamerský-kucera,díky Fafílek

reagovat

2 | Hana Hřebíčková @ | před měsícem

stav vody v přehradě

Dobrý den,v poslední době sleduji aktuální stav vody v přehradě a zajímalo by mě kdo se zabývá stavem vody,hladinou­,objemem vody atd.Třeba o kolik od začátku roku klesla hladina,kdy bylo vody nejvíce či nejméně v historii,jak dlouho se hladina měří atd.Je možné do těchto zápisů někde nahlédnout,nebo najít na netu?Předem vám děkuji za odpověď.H.H

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Současnost

Aktuální stav

Hladina vody: 44.71 m (448.96 m n.m.)

Do přepadů chybí: 18.09 m

Objem vody: 24.63 mil. m3 (zaplněno 46 %)

Teplota na hrázi: -9.3°C

Platné k 21. 1. v 11:00.

PřehradaVír.cz  -  Spravuje Marek Klusák  -  Historickou část zpracoval Jaroslav Černý